Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza
-
Kartka z kalendarza
-
Statystyki
- Odwiedziny: 451777
- Do końca roku: 202 dni
- Do wakacji: 14 dni
W rezerwacie archeologicznym
5 marca 2026 r. uczniowie klas 2–3 wybrali się na wycieczkę do Rezerwatu Archeologicznego – obiektu Muzeum Częstochowskiego. Na terenie rezerwatu mogli zobaczyć cmentarzysko ludności kultury łużyckiej z wczesnej epoki żelaza oraz zwiedzić wystawę stałą „Z mroku dziejów”, która przybliża dawne sposoby gospodarowania i wytwórczości.
Podczas wizyty uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych. W ich trakcie mieli okazję własnoręcznie ulepić z gliny naczynia, poznając przy tym dawne techniki pracy rzemieślników. Wycieczka była ciekawą lekcją historii oraz okazją do twórczej zabawy.