Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza

W rezerwacie archeologicznym

5 marca 2026 r. uczniowie klas 2–3 wybrali się na wycieczkę do Rezerwatu Archeologicznego – obiektu Muzeum Częstochowskiego. Na terenie rezerwatu mogli zobaczyć cmentarzysko ludności kultury łużyckiej z wczesnej epoki żelaza oraz zwiedzić wystawę stałą „Z mroku dziejów”, która przybliża dawne sposoby gospodarowania i wytwórczości.

Podczas wizyty uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych. W ich trakcie mieli okazję własnoręcznie ulepić z gliny naczynia, poznając przy tym dawne techniki pracy rzemieślników. Wycieczka była ciekawą lekcją historii oraz okazją do twórczej zabawy.