Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza

Konferencja inaugurująca projekt edukacyjny „Jedno miasto - różne korzenie, wspólna przyszłość”

16 marca uczniowie z klasy 8 uczestniczyli w Urzędzie Miasta w konferencji inaugurującej projekt edukacyjny „Jedno miasto - różne korzenie, wspólna przyszłość”. To jedna z inicjatyw wpisujących się w obchody 200.lecia istnienia połączonej Częstochowy. Uczestnikami projektu są przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły średnie. Koordynator inicjatywy, pani dyrektor Magdalena Papalska, przedstawiła przedsięwzięcia zaplanowane w ramach projektu, m.in. konkursy plastyczne i historyczne, gry plenerowe, przedstawienie teatralne oraz publikacja naukowa. Podczas spotkania zaprezentowano krótkometrażowy film o początkach połączenia miast Starej i Nowej Częstochowy, wykład ukazujący historię miasta, sondę uliczną o mieście, referat o rozwoju Alei Najświętszej Maryi Panny oraz najpiękniejszych kamieniczkach.