Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza

Akcja czytelnicza „Książka w ciemno”

W bliotece szkolnej zorganizowano akcję czytelniczą „Książka w ciemno”, skierowaną do uczniów klas 7 i 8. Uczestnicy mogli wypożyczyć egzemplarze zapakowane w szary papier, co uniemożliwiało identyfikację tytułu oraz autora przed otwarciem przesyłki. Na opakowaniach umieszczono jedynie krótkie hasła tematyczne, które miały pomóc w dokonaniu wyboru. Celem inicjatywy było zachęcenie młodzieży do sięgania po literaturę bez sugerowania się wyglądem okładki.