Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza
-
Kartka z kalendarza
-
Statystyki
- Odwiedziny: 451866
- Do końca roku: 202 dni
- Do wakacji: 14 dni
Wyjście edukacyjne do Planetarium Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Dnia 27 maja cała społeczność szkolna klas 4–8 uczestniczyła w wyjściu edukacyjnym do Planetarium Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Wydarzenie było bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem.
Podczas pobytu obejrzeliśmy film pt. „Tajemnicze Słońce”, który przybliżył nam budowę oraz funkcjonowanie naszej gwiazdy. Oprócz tego poznaliśmy również wiele informacji na temat Układu Słonecznego.
Uczniowie zapoznali się z następującymi zagadnieniami:
- jakie planety wchodzą w skład Układu Słonecznego i czym się od siebie różnią,
- że Słońce jest gwiazdą znajdującą się w centrum naszego układu,
- w jaki sposób powstaje energia słoneczna,
- jakie zjawiska zachodzą na powierzchni Słońca (np. plamy i rozbłyski słoneczne),
- jak ważną rolę odgrywa Słońce dla życia na Ziemi,
- jak wygląda ruch planet wokół Słońca.
Wyjście edukacyjne do planetarium było interesującą lekcją astronomii, która pozwoliła uczniom w atrakcyjny sposób poszerzyć swoją wiedzę o kosmosie.