Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza

Wyjście edukacyjne do Planetarium Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

Dnia 27 maja cała społeczność szkolna klas 4–8 uczestniczyła w wyjściu edukacyjnym do Planetarium Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Wydarzenie było bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem.

Podczas pobytu obejrzeliśmy film pt. „Tajemnicze Słońce”, który przybliżył nam budowę oraz funkcjonowanie naszej gwiazdy. Oprócz tego poznaliśmy również wiele informacji na temat Układu Słonecznego. 

Uczniowie zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

  • jakie planety wchodzą w skład Układu Słonecznego i czym się od siebie różnią,
  • że Słońce jest gwiazdą znajdującą się w centrum naszego układu,
  • w jaki sposób powstaje energia słoneczna,
  • jakie zjawiska zachodzą na powierzchni Słońca (np. plamy i rozbłyski słoneczne),
  • jak ważną rolę odgrywa Słońce dla życia na Ziemi,
  • jak wygląda ruch planet wokół Słońca.

Wyjście edukacyjne do planetarium było interesującą lekcją astronomii, która pozwoliła uczniom w atrakcyjny sposób poszerzyć swoją wiedzę o kosmosie.