Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza

„Pierwszy Dzień Wiosny 2026 – zadbajmy o czystość naszej najbliższej okolicy”

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję zorganizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Częstochowie we współpracy z Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.

Inicjatywa realizowana jest w ramach działań Zespołu do spraw wdrażania zasad profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży i ma na celu promowanie postaw proekologicznych oraz troski o najbliższe otoczenie.

W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny nasi uczniowie zaangażowali się w działania na rzecz czystości środowiska, porządkując tereny wokół szkoły i w jej najbliższej okolicy.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej wartościowej inicjatywie i wspólnie zadbać o nasze otoczenie. Wierzymy, że takie działania kształtują odpowiedzialność za środowisko oraz budują dobre nawyki na przyszłość.