Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza
-
Kartka z kalendarza
-
Statystyki
- Odwiedziny: 451755
- Do końca roku: 202 dni
- Do wakacji: 14 dni
Opowieść o Czarnym Smoku
Klasa 2 wzięła udział w wyjątkowych warsztatach klimatycznych. Spotkanie rozpoczęliśmy od teatrzyku Kamishibai i „Opowieści o Czarnym Smoku” Joanny Jagiełło, po czym odszukaliśmy na mapie wyspę głównej bohaterki. Rozmawialiśmy o tym, jak zmiany klimatu wpływają na nasz świat. Następnie uczniowie na „metanożelkach” wypisali największe zagrożenia dla Ziemi i stworzyli tarcze ochronne z konkretnymi sposobami na jej ratowanie. Efektem tych prac jest wspólny plakat – manifest młodych ekobohaterów.