Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza

Narodowy Dzień Zwycięstwa oraz 81. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja przypada Narodowy Dzień Zwycięstwa oraz 81. rocznica zakończenia II wojny światowej. W tym dniu wspominamy miliony ofiar wojny oraz wszystkich bohaterów walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny. Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach na Placu Pamięci Narodowej. Uczniowie wraz z opiekunem oddali hołd poległym, uczestnicząc w oficjalnych obchodach, składając kwiaty oraz zachowując chwilę ciszy. Była to ważna lekcja historii, patriotyzmu i pamięci o wydarzeniach, które na zawsze pozostaną częścią naszej narodowej tożsamości.