„Tylko guziki nieugięte przetrwały śmierć (...) aby świadczyć (...) guziki z płaszczy i mundurów”

14 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy ósmej uczcili 83 rocznicę Zbrodni Katyńskiej zapalając Znicz Pamięci pod Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu Kule. Oddali hołd poległym w największej zbrodni popełnionej na jeńcach polskich w czasie II wojny światowej. Jednym z Nich był Stanisław Rumianek, przedwojenny kierownik naszej szkoły. W młodości walczył o niepodległość Rzeczypospolitej służąc w 6 Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego. Należał także do Polskiej Organizacji Wojskowej. Za udział w wojnie polsko-bolszewickiej został odznaczony Medalem Niepodległości. W kampanii wrześniowej 1939 roku służył w 27 Pułku Piechoty w Częstochowie. Został wzięty do niewoli sowieckiej i zamordowany przez służby NKWD 16 kwietnia 1940 roku w Katyniu. Cześć Jego Pamięci.