Młodzi obywatele

Projekt to profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową i priorytetami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/23. Projekty pozwala  wesprzeć uczniów w rozwoju istotnych kompetencji, takich jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. W czasie zajęć uczniowie zdobędą wiedzę na temat ważnych symboli narodowych i zaplanują obchody Święta Niepodległości. Poznają kroki polskiego tańca narodowego, wykonają drzewa genealogiczne oraz porozmawiają o ochronie zabytków. Pracując z mapą, poznają dialekty i gwary występujące w różnych regionach Polski oraz mniejszości narodowe zamieszkujące w naszym kraju. Przygotują projekt wymarzonej przestrzeni i zrozumieją, że mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wyrażać swoją opinię w istotnych dla nich sprawach.

Patronat  honorowy:

Autor: Monika Kozieł