O placówce

Szkoła Podstawowa nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Czestochowie to obiekt z ponad 90-letnim dziedzictwem został stworzony przez pokolenia nauczycieli, uczniów i ich bliskich.To dla nas zaszczyt, że do naszej szkoły uczęszczają całe pokolenia rodzin: kiedyś dziadkowie, potem rodzice, a dziś wnuki.
Ten fakt decyduje o tym, że tradycja i szacunek dla wartości są fundamentem naszego programu edukacyjnego.

Szkoła zajmuje szczególne miejsce w życiu młodego człowieka, ponieważ tutaj nabywa to, co niezbędne do życia, czyli wiedzę i umiejętność funkcjonowania w grupie społecznej. Doskonale o tym wiedzą pracownicy naszej szkoły, dlatego głównym celem naszej pracy jest wszechstronny rozwój naszych uczniów.  Nasza szkoła uczy, wspiera i szanuje swoich uczniów. Codziennie pracujemy nad rozwijaniem kreatywności naszych dzieci, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo i przyjazne środowisko do nauki. Nasze wartości to przyjazna atmosfera sprzyjająca wygodzie pracy i efektywności uczenia się.Cieszymy się z sukcesów wszystkich naszych uczniów - dużych i małych. Gdy pojawiają się problemy i trudności – wspieramy, motywujemy i pomagamy.

Wspieramy i motywujemy naszych uczniów poprzez profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Placówka prowadzi zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne oraz dydaktyczno-kompensacyjne. W naszej pracy kierujemy się przede wszystkim zainteresowaniami ucznia, jego możliwościami i skłonnościami. Staramy się pielęgnować pasję i zainteresowanie oraz rozpoznawać potrzeby dzieci. Wdrażamy je w środowisku lokalnym i naszej małej społeczności szkolnej poprzez samorząd studencki, wolontariat i działania zespołowe skautów. Uczymy aktywnego wypoczynku podczas zorganizowanych wycieczek, wyjazdów wypoczynkowych i zawodów sportowych. Urozmaicamy zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez ciekawe kursy muzealne, teatralne i filmowe oraz spotkania z zaproszonymi i ciekawymi gośćmi.

Ważnym czynnikiem w funkcjonowaniu szkoły jest współpraca z rodzicami. Zapewniamy, że zarówno uczniowie, jak i rodzice są zadowoleni z profesjonalizmu naszych działań. Staramy się wspierać rodziny w procesie kształcenia i przygotowywać przyszłych absolwentów do funkcjonowania w zmieniającym się świecie. Tworzymy warunki do samodzielności, zawsze mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort psychiczny naszych uczniów.