Podsumowanie konkursów w ramach projektu.

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Szkoła Patriotów”. Ta patriotyczna idea miała na celu podkreślenie roli miejsc pamięci w kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej i kulturowej, jak również pielęgnowania tradycji patriotycznych przez propagowanie wiedzy o ważnych wydarzeniach i postaciach z historii kraju i regionu. W ramach udziału w projekcie uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił w konkursach: fotograficznym oraz literackim.
Podczas rozstrzygnięcia konkursów pani Dyrektor wraz ze szkolnymi organizatorkami przedsięwzięcia, pogratulowały zwycięzcom wygranej oraz wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki.
Konkurs fotograficzny pod nazwą „Szkoła Stanisława Rumianka, a nasza szkoła dziś”, zorganizowany przez p. E. Chudy polegał na stworzeniu fotokolażu różnymi technikami. Nagrodzeni uczniowie w konkursie, to:
I miejsce – Dmytro Vysotskyi oraz Natalia Juszczyk z klasy 7.
II miejsce – Adam Chlewicki oraz Oleksandr Abakumov z klasy 6.
III miejsce – Wiktora Rurańska oraz Nina Wojciechowska z klasy 6.
Wyróżnienia: Maciej Dłubak i Dawid Zowczak z klasy 5. oraz Mateusz Libertowski i Oliwier Runowski z klasy 6.
Konkurs literacki zatytułowany „Piszemy pozdrowienia do Stanisława Rumianka”, zorganizowany przez p. Adriannę Łukasiewicz i p. Ewę Stolarczyk dotyczył napisania pozdrowień w tradycyjnej formie pocztówki. Lista uczniów nagrodzonych w konkursie, prezentuje się następująco:
I miejsce – Zuzanna Pindych z klasy 6.
II miejsce – Weronika Chobot z klasy 8.
III miejsce – Nadia Dąbrowska z klasy 8.
IV miejsce – Katarzyna Czerwik z klasy 5.
V miejsce – Wiktoria Kula z klasy 6.
Wszystkim nagrodzonym, serdecznie gratulujemy!