Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, w celu podnoszenia świadomości społecznej na temat autyzmu.
Z tej okazji, w naszej szkole przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Dodatkowo, 3 kwietnia cała społeczność szkolna wybrała niebieski element ubioru, aby okazać wsparcie i zrozumienie osobom w spektrum autyzmu. Podczas z zajęć z wychowawcami odbyły się także warsztaty, podczas których uczniowie rozwiązywali quiz wiedzy o tym ważnym dniu oraz tworzyli plakaty pod hasłem: "wspieram, pomagam, rozumiem".
Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi trudnościami.