Współpraca z Fundacją "Dla Rodaka".

12 kwietnia, w ramach współpracy z „Fundacją dla Rodaka”, gościliśmy przedstawicielki Polaków zesłanych pod koniec lat trzydziestych oraz w czasie II wojny światowej przez władze ZSRS do Kazachstanu. Panie prelegentki ciekawie opowiedziały uczniom klas 6, 7 i 8 o losach swoich przodków na kazachskiej ziemi. Poznaliśmy także historię współczesnego Kazachstanu. Fundacja dla Rodaka powstała w celu wspierania Polaków w Kazachstanie, m.in. realizuje projekt pomocy dla polskiego przedszkola w Kazachstanie, organizuje zbiórki książek w języku polskim oraz akcję Wakacje dla Rodaka oraz wspiera Repatriantów i Studentów z Kazachstanu i Wschodu. Serdecznie dziękujemy Paniom Prelegentkom za ciekawie przeprowadzone zajęcia.