Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2024 roku społeczność naszej szkoły obchodziła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uroczystość ta okazała się wspaniałą okazją do tego, by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa ojczyzna i patriotyzm. Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Anety Czarneckiej zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z tamtego okresu, które stały się dla publiczności żywą lekcją historii. Przybliżyli oni sylwetki autorów Konstytucji: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego oraz Hugona Kołłątaja. Część artystyczna przeplatana pieśniami w wykonaniu piątoklasistów niewątpliwie wzbogaciła naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu.