Pola Nadziei

„Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei" jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tę szlachetną akcję. Jesienią wytoczyli oni w szkolnym ogródku rabatki, by następnie zasadzić cebulki żonkili na znak nadziei i łączenia się w cierpieniu z chorymi. Wraz ze wzrostem roślin, prowadzili wiosenne prace porządkowe i obserwowali własne, małe żonkilowe Pole Nadziei. Dodatkowo, zrobili gazetkę, która oprócz pięknych rysunków i żółtych barw, ma także wymiar społeczny - przypomina o wrażliwości na los drugiego człowieka.