Dzień Europy

Dzień Europy jest dniem, w którym corocznie celebrujemy pokój i jedność w Europie. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumanna. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie klas I-III, pod kierunkiem wychowawców, wykonali prace plastyczne przedstawiające flagi wszystkich krajów Unii Europejskiej. Klasy IV-VIII, podczas wirtualnej podróży po Europie obejrzeli krótki film oraz prezentację multimedialną, która przybliżyła im najważniejsze informacje na temat UE. Następnie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, rozwiązując europejskie quizy i zadania interaktywne. Duże zaangażowanie i aktywność uczestników spotkania pokazała jak wiele wiedzą o Unii Europejskiej.