Wiosenny Dzień Samorządności

Dnia 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Samorządności, a także Pierwszy Dzień Wiosny. W szkole królował kolor zielony, dlatego uczniowie, nauczyciele i pracownicy mieli na sobie element stroju w tym wiosennym kolorze.
Plan dnia zwierał bardzo wiele atrakcji. Wydarzenie rozpoczęło się od przekazania uczniom klucza władzy przez Panią Dyrektor. Następnie wszystkie klasy zaprezentowały ozdobione przez siebie wiosenne drzewa oraz krótki wierszyk o wiośnie. Najmłodsi uczniowie pożegnali zimę, udając się z wcześniej wykonaną przez nich marzanną na spacer do parku wokół szkoły. Starsi uczniowie, pod opieką wychowawców, w swoich klasach wykonywali powierzone im zadania: wcielenie się w rolę nauczyciela, sadzenie wiosennej roślinki klasowej oraz przygotowanie fantazyjnego stroju dla Pani i Pana Wiosny.
Na zakończenie uroczystości odbył się wiosenny pokaz mody, podczas którego wyłoniono szkolną Panią i Pana Wiosnę. Nie zabrakło również wspólnych gier, zabaw i tańców integrujących uczniów i nauczycieli. W ciągu całego, wiosennego dnia mogliśmy także skosztować słodkich wypieków w naszej kawiarence.
Ten wyjątkowy dzień upłynął w miłej atmosferze i sprawił ogromną przyjemność całej społeczności szkolnej.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział w naszych szkolnych obchodach Dnia Samorządności.
Opiekunowie SU: Ewa Chudy, Renata Foltyniewicz