Procedury postępowania na świetlicy w okresie pandemii COVID – 19.

1. Na świetlice może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do świetlicy i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcje dróg oddechowych. W drodze do
    i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  3. Dziecko przed wejściem na  świetlice dziecko ma obowiązek dezynfekcji rąk.
  4. Rodzic w maseczce i rękawiczkach przyprowadza i odbiera dziecko do/z wyznaczonej strefy- zachowując społeczny dystans od pracownika wynoszący min. 2 m. Rodzic czeka na pracownika szkoły, który odprowadza/przyprowadza dziecko z/do wyznaczonej strefy.
  5. Dopuszcza się zmianę pomieszczeń świetlicowych przez uczniów w trakcie trwania zajęć świetlicowych.
  6. W miarę możliwości rekomenduje się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na świetlicy. Dzieci przebywają w stały wyznaczonych przez opiekuna miejscach/ stolikach. Dystans od wychowawcy świetlicy min. 1,5 m
  7. Do obowiązku rodzica należy uświadomienie dziecka o unikaniu bliskiego kontaktu z nauczycielem (unikanie przytulania, dotykania)
  8. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
  9. Pomieszczenia w których odbywają się zajęcia świetlicowe będą wietrzone co 1 h.
  10. W przypadku, gdy dziecko będzie przejawiać niepokojące objawy, zostanie odizolowane w wyznaczonym do tego miejscu. Rodzice zostaną o tym natychmiast poinformowani.
  11. Po każdym dniu zajęć świetlicowych pomieszczenie, stoliki, przybory będę podawane dezynfekcji.