„Powstańcy 44 – pamiętamy!”

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas VI – VIII przyłączyli się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy 44 – pamiętamy!”. Jest on skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, rozbudzanie uczuć patriotycznych u młodzieży oraz uświadomienie młodym ludziom konieczności dbania o pokój na świecie. Inicjatywa propaguje współczesne metody nauczania, dlatego obowiązkiem uczestników jest zastosowanie w czasie lekcji technologii informacyjno-komunikacyjnych. Aby realnie przyczynić się do poprawy życia bohaterów narodowych, uczestnicy przeprowadzają zbiórki, aby wesprzeć zbiórkę BohaterON na rzecz Powstańców.

Autor: Adrianna Łukasiewicz