„Z kulturą mi do twarzy”

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10). Autorzy projektu: Paulina Berkowska nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu oraz Mariusz Berkowski nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz instruktor zajęć muzycznych w Młodzieżowym Domu Kulturyim. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.

CELE PROJEKTU:

• Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); • Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
• Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Autor: Adrianna Łukasiewicz