Akademia bezpiecznego Puchatka

Bezpieczeństwo dziecka jest  bardzo ważne. Okres nauki szkolnej poza obowiązkami wiąże się dla dzieci z nowymi sytuacjami: nawiązywaniem relacji z rówieśnikami, samodzielnymi powrotami ze szkoły, wycieczkami klasowymi, korzystaniem z Internetu czy zostawaniem samemu w domu. Choć świadomość dotycząca nauki dbania o bezpieczeństwo w tym wyjątkowym dla najmłodszych czasie jest wśród opiekunów i nauczycieli coraz większa, liczne badania pokazują, że wciąż istnieje potrzeba edukacji w tym zakresie – szczególnie dzieci.

W związku z tym uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka",obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Co roku w tym projekcie uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych,
a w dotychczasowych edycjach wzięły udział już niemal 3 miliony dzieci z 16 województw.

W tym roku projekt umożliwia uczniom wzięcie udziału w kolejnej odsłonie konkursu szkolnego na Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu zajęć na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

TEST BEZPIECZEŃSTWA

KONKURS DLA KLAS II-III