Piramida książek

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła realizuje V edycję projektu edukacyjnego PIRAMIDA KSIĄŻEK – ПІРАМІДА КНИГ - THE PYRAMID OF BOOKS w celu zaangażowania młodych ludzi w działania wielokulturowe i zapoznania się z literaturą angielską, polską i ukraińską. Ideą projektu jest kształtowanie u młodych czytelników właściwych postaw i wartości w zakresie przedsiębiorczości, ekonomii, nabycie wiedzy na temat współczesnej Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, budowanie postawy tolerancji i otwartości na kulturę krajów i narodów.  W ramach współpracy planowane są wykłady – lekcje biblioteczne/zajęcia edukacyjne online. Wyniki pracy zostaną opublikowane na stronach internetowych w/w bibliotek i ich FB oraz w prasie regionalnej.

Termin realizacji projektu: wrzesień 2023 – sierpień 2024.

Przewidywana ilość spotkań  - 10.

Cel ogólny:

• promocja literatury polskiej, ukraińskiej, brytyjskiej poprzez rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży,
  • współpraca między różnymi instytucjami edukacyjnymi i szkołami w Polsce, w Ukrainie, w Wielkiej Brytanii.

Autor: Anna Lewandowska